Skärgårdsskärmarna   2013   Saariston kuntorastit

                                                     Slutresultat i lagtävlingen finns här. 4.10.2013/CL   MEDALJLAGEN

 Namnlista / Nimilista                          Slutresultat lagtävling - joukkuekilpailun lopputulokset

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              

datum

pvm

plats / länk

paikka / linkki

kontakt

yhteys

Obs

Huom

resultat

tulokset

17.4  PIUG /PUNT   19 - 20

 OK Miljö

Sprint Resultat / Tulokset

Mellantider/Väliajat

 
25.4  Tennby  Ski-team

Bengt Westerlund

 

Resultat / Tulokset

Mellantider/Väliajat

 
2.5  Granvik  PIF / Robin Fröberg  

Resultat / Tulokset

Mellantider/Väliajat

 

9.5  Nulto (via Sydmovägen)

 Grisböle

 Caj Leham

Kristi himmelsf.

Resultat / Tulokset

Mellantider/Väliajat

 

16.5  Ersby,   Ravalängsbergen

Nordkalk

Kaj Ahlbäck

Två kontroller saknades på långa banan
Kaksi rastia puuttui pitkällä radalla
Arrangörerna beklagar

Resultat / Tulokset

Mellantider/Väliajat

 

23.5

 

Våno

 

Paroc

Mika Honkasalo

Suunnistajan kauppa är  på plats/ on paikalla.

Ta pengar med vid behov.

Resultat/Tulokset

Mellantider/Väliajat

 
30.5

 Sattmark

Paroc

Mika Honkasalo

 

Resultat/Tulokset

Mellantider/Väliajat

 
6.6

 Airisto

 Ski-Team

 Stafett  INFO (se) INFO (fi)

Samstart kl.18.00

yhteislähtö klo 18.00

Resultat/Tulokset

Mellantider/Väliajat

 

 

13.6  Gundvik

 PIF / Markku Virtala

 

Resultat/Tulokset

Mellantider/Väliajat

 
         
           
27.6  Vånodalsvägen

 KAHWI

 Ove Arén

 

Resultat/Tulokset

Mellantider/Väliajat

 
4.7

Prostvik - Sandlax

Sören Nymalm

NIF

Resultat/Tulokset

Mellantider/Väliajat

11.7

Vikom

Tommy Nymalm

NIF

Resultat/Tulokset

Mellantider/Väliajat

18.7

Jälist

Sanna Nymalm / 
Trygve & Ami

                        NIF

Resultat/Tulokset

Mellantider/Väliajat

 
25.7

Sellmo

Sören Nymalm /
Roger Helenius

NIF

Resultat/Tulokset

Mellantider/Väliajat

1.8

Samslax

Tommy Nymalm /
Tove & Jörgen 

                        NIF Resultat/Tulokset

Mellantider/Väliajat

 
8.8

 Qvidja,  storskogen

Kahvi

Tony Lagerroos

 

Resultat/Tulokset

Mellantider/Väliajat

15.8

 Lemlax, fallet

Paltermo

Svante Pahlman

 

Resultat/Tulokset

Mellantider/Väliajat

22.8  Kirjala

PIF/ Bernt Engström/ Yvonne Gunell

 

Resultat/Tulokset

Mellantider/Väliajat

29.8

 Bollböle

 OK Miljö

 

Resultat/Tulokset

Mellantider/Väliajat

5.9  Finby  JanMax/Max Lauren Skolmästerskap på dagen

Resultat/Tulokset

Mellantider/Väliajat

 

 
12.9  Sildala

Paltermo

Svante Pahlman

 

Resultat/Tulokset

Mellantider/Väliajat

 

 

19.9  Skärmola

 JanMax

Bernt Engström

 

Resultat/Tulokset

Mellantider/Väliajat

 
26.9  Finbydal (Fjäder)

 Grisböle

 Caj Léham

OBS! Start 17.00 - 18.00

 

HUOM! Lähtö 17.00-18.00

Resultat/Tulokset

Mellantider/Väliajat

 
3.10  Kårkulla

Radio Åboland

Linus Hoffman

OBS! Start 17.00 - 18.00


HUOM! Lähtö 17.00-18.00

Resultat/Tulokset

Mellantider/Väliajat

 
9.11

PIF Pika

Hemlig plaTS

Pargas res. off.

Jorma Ake

Starttid meddelas senare

Resultat

Mellatider