Skärgårdsskärmarna   2011   Saariston kuntorastit

                                                              

 Anmälningskort / ilmoittautumiskortti

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              

datum

pvm

plats / länk

paikka / linkki

kontakt

yhteys

tema

teema

resultat

tulokset

19.4  Kirjala        
24.4  Brandstation, Nagu  Dan Sipilä/Tom Valkama NIF

ej / ei

26.4   Tennby 1  Bengt Westerlund  kontrolltagning - rastinotto

Resultat/tulokset

Mellantider/väliajat

Winsplit

Reittihärveli

3.5     NIF  
5.5  Stackberget 1  Anne Söderblom  vägval - reitinvalinta

 Resultat/tulokset

Mellantider/väliajat

 Winsplit

Reittihärveli

8.5  Tävling - Kilpailu Sören (?) / PIF

nationell - kansallinen

Saaristorastit - Skärgårdsträffen

   
10.5  Vikperä, Nagu  Roger Helenius NIF ej / ei
12.5  Ersby  Ingela  Mattson Tävlingskartan- Kilpailukartta

Resultat/Tulokset

Mellantider/Väliajat

Winsplit

Reittihärveli

17.5  Selmo Södra, Nagu  Folke Engström NIF ej / ei
19.5  Garsböle 1

Sven Engblom,

Kari Lietzen

 vägval (FM UL-KR)

Resultat/Tulokset

Mellantider/Väliajat

 
24.5  Väcklax, Nagu  Bertel Pahlman NIF

ej / ei

26.5

 Våno

 Leif Gustafsson  

Resultat/Tulokset

Mellantider/Väliajat

 
2.6  Korpo  Jorma Ake OBS. Start 11.30-13.00 

Resultat/Tulokset

Mellantider/Väliajat

Winsplit
7.6  Samslax, Nagu  Jörgen Pettersson

NIF

ej / ei
9.6  Granvik 1  Robin Fröberg

 Stafett  INFO (se) INFO (fi)

Samstart kl.17.30

Resulta/Tulokset

Mellantider/Väliajat

Lag resultat

14.6  Gyttja Dalkarby, Nagu  Bror Andesson NIF ej / ei
16.6  Pyhänsuu Linus Hoffman  kontrolltagning - rastinotto

Resultat/Tulokset

Mellantider/Väliajat

Winsplit
28.6  Käldinge-Gyttja, Nagu  Bror Andersson NIF ej / ei
30.6  Käldinge  Sören Nymalm  förenkling - yksinkertaistaminen

Resultat/Tulokset

Mellantider/Väliajat

Winsplit
5.7  Sellmo, Östra  Sverker Engström NIF

 ej / ei

7.7  Qvidja 1  Svante Pahlman  former - muodot

Resultat/Tulokset

Mellantider/Väliajat

Winsplit
12.7  Takork, Nagu  Eugen Friman NIF ej / ei
14.7

 Våno 2

Ove Aren  

Resultat/Tulokset

Mellantider/Väliajat

 
19.7  Prostvik, Nagu  Tom Valkama/Dan Sipilä NIF ej / ei
21.7  Stormälö  Kari Mäki  

Resultat/Tulokset

Mellantider/Väliajat

 
26.7  Vikom/Hangslax, Nagu  Anna-Stina Sarlin NIF ej / ei
28.7  Malmnäs Acke Henricksson  skogssprint - metsäsprintti

Resultat/Tulokset

Mellantider/Väliajat

 
2.8  Parolabacken, Nagu  Ralf Ölander NIF ej / ei
4.8  Fallet  Caj Leham  Kurs (FSOM Femman)

Resultat/Tulokset

Mellantider/Väliajat

Winsplit
9.8  Jälist, Nagu  Tommy Nymalm NIF

 ej / ei

11.8  Kurckas  Bengt Holmström  Kurs (FSOM Femman)

Resultat / Tulokset

Mellantider/Väliajat

Winsplit
18.8  Lemlax gård Fredrik Bergström Vägval (FM L)

Resultat / Tulokset

Mellantider / Väliajat

Winsplit
25.8  Skärmola  Bernt Engström  

Resultat / Tulokset

Mellantider / Väliajat

 
1.9  Qvidja 2  Dina Alexandersson  Vägval (FM L)

Resultat / Tulokset

Mellantider / Väliajat

 
8.9  Airisto Niklas Westerlund  Flyt (FM M)

Resultat / Tulokset

Mellantider / Väliajat

 
15.9  Ybbersnäs  Mika Honkasalo  Flyt (FM M)

Resultat / Tulokset

Mellantider / Väliajat

 
22.9  Kirjala  Bertel Pahlman  alt. Natt

Resultat / Tulokset

Mellantider / Väliajat

Winsplit